7 Haziran 2011 Salı

Gönlümüzün Şampiyonu Sizsiniz...

KKTC'nde oynanan ilk etap maçlarını 3'te 3 ile kapatarak ikinci etap öncesi iyi bir avantaj yakalamıştık. İlk etaptan akıllarda kalan en önemli olay ise takımımızın etabın 3.maçında yabancı oyuncularla güçlendirilmiş Galatasaray'ı 72-65 mağlup etmesiydi şüphesiz.

İkinci etabın ilk iki maçından da galibiyetlerle ayrılınca, ikinci etabın son maçı olan Galatasaray maçı da ayrı bir önem kazanmıştı. 6 sayılık mağlubiyette dahi şampiyon biz olacaktık ve Galatasaray'ın 4 yıllık serisine son verecektik.

Bu umut ve hırsla sahaya çıktık. İlk periyotu 14-14 eşitlikle geçilen maçın ilk yarısı 31-24 Galatasaray üstünlüğüyle geçildiğinde dahi şampiyonluk şansımız devam ediyordu. Nitekim, 3.periyot sonunda fark 5 sayıya düşmüştü (43-38) ve son 10 dakikada bu farkı koruyabilsek şampiyon olabilecektik. Ancak ne olduysa son periyotta oldu ve hem hücumda hem savunmada aksadığımız bu 10 dakika sonucunda fark 5 sayıdan 21 sayıya kadar çıktı. Periyot skoru 24-8 olunca, Galatasaray 67-46'lık bir galibiyet alarak şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

Tüm sezon boyunca ligde herhangi sürpriz yenilgi almayan, aksine ilk etapta kazandığı maçla hepimizi gururlandıran takımımız, böylece sezonu bir Avrupa Kupası'nın yanısıra averajla kaybedilmiş bir de lig ikinciliği ile kapamış oldu. on maçta bir futbol maçındaki kadar heyecanlanmamızı sağlayan tüm oyuncularımıza ve teknik heyetimize teşekkür ediyoruz...

SİZLER BİZİM GÖNLÜMÜZÜN ŞAMPİYONUSUNUZ, YETMEZ Mİ?

Maç ile ilgili sayfalar: Basketbol 2010/11 - Derbiler 2010/11

3 yorum:

stalker dedi ki...

gs'yi en son ne zaman yendiğimizi bile hatırlamıyorum. ilk maçtaki galibiyet çok değerli hakikaten. gs yabancı oyuncu getirecek kadar yatırım yapıyor, onu da dikkate almak gerek bu takımı sahiplenirken. helal olsun hepsine.

(bu arada hentbol videolarını bekliyoruz hala:)

Adsız dedi ki...

hayırdır yazmıyorsun

Ömer dedi ki...

Gündemde konuşacak çok bir şey olmadığı için köşeye çekilmiştik. Ancak sahalara geri dönme vakti geldi :)