13 Aralık 2011 Salı

UEFA Avrupa Ligi 6.Grup Maçı | BEŞİKTAŞ - Stoke City

BEŞİKTAŞ - Stoke City
Tarih: 14 Aralık 2011
Saat: 20:00
Stad: BJK İnönü
Hakem: Marcin Borski

Gruptaki son maçlara çıkarken kağıt üzerinde 3 puan ve +4 averajlık bir avantaja sahibiz ancak hepimiz gayet iyi biliyoruz ki, söz konusu BEŞİKTAŞ ise son düdük çalmadan garanti diye bir şeyden söz edilemez. Bu yüzden mağlubiyetin bizi fazlasıyla strese sokacağı maçta ilk hedef liderlik değil, turu geçmek olmalı.

Sahaya Quaresma ve Simao'suz çıktığında zaman zaman sıradan bir takım görüntüsü veren ve bir anda oyunun gidişatını değiştirebilecek oyuncu sayısı azalan bir takımız. Bu yüzden yenik duruma girmenin işleri çok daha fazla zorlaştıracağı bu maçta tedbiri elden bırakmamalıyız. Dinamo Kiev'in bizim 4 farklı galibiyetle İnönü'den uğurladığımız Maccabi Tel Aviv'e 4 veya daha fazla fark atması imkansız bir şey değil. Bunun için biz işimizi garantiye almamız ve ipleri diğer maça bırakmamamız şart.

Tüm bu önlem söylemleri bir yana, diğer yandan Stoke City ile deplasmanda oynanan ilk maçta sezonun en iyi performanslarından birini göstermemize rağmen biraz şanssızlık, biraz da hakem hatası yüzünden o deplasmandan elimiz boş döndüğümüzü hatırlayalım. O maç sonrası herkesin sinir olduğu Crouch, tayfası ve kibirli açıklamalar yapan Stoke City teknik heyetinin İnönü'den eli boş dönmesi en az Dinamo Kiev galibiyeti kadar zevk verecektir hepimize.

3 Kartal'ın tahliye edilmesinden sadece 2 gün sonra oynanacak ve taraftarın tribün şovlarıyla İnönü'de güzel işlere imza atacağı bu maçta Son 32'ye kalma yolunda gerekli sonucu almak için SALDIR BEŞİKTAŞIM!

- Takımımız, Çarşamba günü Avrupa Kupaları'ndaki 158.maçına çıkacak. Daha önce oynanan 157 maçta 57 galibiyet, 30 beraberlik ve 70 mağlubiyetimiz var. Attığımız gol sayısı 196, yediğimiz gol sayısı 230.

- Stoke City maçı İnönü'de oynayacağımız 78.Avrupa Kupası maçı olacak. 77 maçta 41 galibiyet, 16 beraberlik ve 20 mağlubiyetimiz var. Attığımız gol sayısı 115, yediğimiz gol sayısı 74.

- Takımımız, Stoke City maçıyla birlikte 14.kez bir İngiliz temsilcisiyle karşılaşmış olacak. Daha önce İngiliz temsilcileriyle karşılaştığımız 13 maçtan 3'ünü kazanıp, 7'sini kaybettik, 3 maçta ise berabere kaldık. Bu 13 maçta toplam 8 gol atarken, kalemizde 26 gol gördtük.

- Bu maç takımımızın Aralık ayı içerisinde oynadığı 15.Avrupa Kupası maçı olacak. Daha önce oynanan 14 maçta 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 6 mağlubiyet elde ettik. Attığımız 19 gole, rakiplerimiz 21 gol ile karşılık verdi.

- Avrupa Kupaları tarihimizde şu an kadromuzda bulunan Quaresma'nın 7, Holosko'nun 5, İbrahim Toraman'ın 4, Almeida'nın 3, Egemen, Ekrem, Ernst ve Hilbert'in 2, Aurelio, Edu, Necip ve Sivok'un ise 1 golü bulunuyor.

Maç ile ilgili sayfalar: Avrupa'da BEŞİKTAŞ I (İstatistikler) - Avrupa'da BEŞİKTAŞ II (Yıllara göre maç dağılımı) - 2011/2012 Avrupa Ligi - 2011/12 İstatistikler

Hiç yorum yok: