13 Şubat 2011 Pazar

TK Final | BEŞİKTAŞ - Fenerbahçe

BEŞİKTAŞ - Fenerbahçe
Tarih: 13 Şubat 2011
Saat: 15:00
Salon: Kadir Has
TV: Sports TV

Pazar günü, BEŞİKTAŞ'ın basketbol şubesi için tarihi günlerden biri olacak. Şu an düzenlenmeye devam eden kupalardan bir tanesini en son 1975 yılında (TBL Şampiyonluğu) kazanmış, 1973'ten bu yana ise Türkiye Kupası'nda ilk kez finale yükselmiş bir takım, Pazar günü bu büyük hasrete son verebilir. Birkaç jenerasyonun kupa kazandığını görmediği Erkek Basketbol Takımımız için fazlasıyla önem arz eden bir maç, bu maç.

Rakip Fenerbahçe, bu maçın favorisi. İki takımın galibiyet şansı sorulsa yüzde 80-20 deriz herhalde. Ancak biz de buraya tesadüflerle değil, alnımızın akıyla geldik. Önce Efes Pilsen'i, sonra Trabzonspor'u, son dakikalara kadar büyük çekişme içerisinde geçen maçlar sonunda mağlup ettik. İlk maçı savunmamızla, ikinci maçı hücumumuzla kazandık ve oyunu iki türlü oynayabildiğimizi de gösterdik.

Ligde Akatlar'da yenildiğimiz maçtan sonra bizim için çok şey değişti. Bu değişiklikler sayesinde final hasretimize de son verdik. Fenerbahçe ise sezon başından bu yana, son yıllara nazaran çok daha olumlu basketbol oynuyor. Bu açıdan bakıldığında da, Pazar günü bir taraf tutmayacak basketbolseverler için güzel bir maç olacakmış gibi gözüküyor.

Kupada finale yükselmemiz başka anlamlar da taşıyor. -Allah korusun-, Pazar günü mağlup olursak ve mağlup olduğumuz Fenerbahçe, sezon sonu lig şampiyonu da olursa, Fenerbahçe ile gelecek sezon başlamadan önce Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda da karşılaşma hakkını elde edeceğiz. Kupayı kazanırsak da Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda yerimiz garanti olacak. Bu finale, bu yüzden sadece 1 kupa değil olarak bakmamak lazım.

Hayalimizin ilk kısmı, kupa heyecanını sonuna kadar yaşamaktı. Takımımız, bunu başardı ve bizlere yaşattı. Artık hayalimizin ikinci kısmının gerçekleşmesini ve kupa hasretimize son vermeyi istiyoruz. Hocamızın da birkaç gündür söylediği gibi, taraftarımız da salonu doldurur ve kupaya uzanırız inşallah... SALDIR BEŞİKTAŞIM!

Maç ile ilgili sayfalar: Basketbol 2010/11 - BEŞİKTAŞ vs. Fenerbahçe - Derbiler 2010/11 - Türkiye Kupası Tarihimiz

Hiç yorum yok: